Choose the odd one out. 1. In a music class you can: a) sing songs , b) play the piano, c) swim. 2. In a drama class you can:a) wear costumes, b) put on a play, c) ride a bike. 3.In a martial arts class you can: a) do karate, ...

Choose the odd one out. 1. In a music class you can: a) sing songs , b) play the piano, c) swim. 2. In a drama class you can:a) wear costumes, b) put on a play, c) ride a bike. 3.In a martial arts class you can: a) do karate, b) do judo, c) drive a car.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1- с) swim 2-с)ride a bike 3-с.) drive a car