Circle the words which can be a verb and a noun. Give their meaning. Пример: hope- надеяться (гл), надежда(сущ)agent, dance, change, bridge, artist, help, circle, travel, wish, show, dry, finish, club, stay, visit, walk, play.

Circle the words which can be a verb and a noun. Give their meaning. Пример: hope- надеяться (гл), надежда(сущ) agent, dance, change, bridge, artist, help, circle, travel, wish, show, dry, finish, club, stay, visit, walk, play.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
dance-танцевать,танец help-помошь,помогать travel-путешествие,путешевствовать wish-желание,желать walk-ходьба,ходить play-игра,играть change-имение,иметь show-показ,показать  finish-отделка,отделывать stay-пребывать,пребывание