Complete the past simple questions 1 When ... (you/begin) these exercise? 2. When ... (you/start) at these school? 3. When ... (you/go) on holiday? 4. When ... ( you/celebrate) your birthday? 5. When ...(you/watch) a film?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. did you begin 2. did you start 3. did you go 4. did you celebrate 5. did you watch
Гость
просто после when поставь везде did и раскрой скобки,вот и все