Доброго часу:) Мені потрібна допомога! Не можу розібратися з віршем Стуса "За літописом Самовидця". Мені потрібна тема, ідея, художні засоби та маленький допис. Дякую за допомогу меньше З P.S. З інтернету не витягувати. Там н...

Доброго часу:) Мені потрібна допомога! Не можу розібратися з віршем Стуса "За літописом Самовидця". Мені потрібна тема, ідея, художні засоби та маленький допис. Дякую за допомогу <З P.S. З інтернету не витягувати. Там немає нічого доцільного.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Тема «Літопис Самовидця»: зображення подій Визвольної війни 1648–1654 рр. під головуванням Б. Хмельницького та післявоєнної доби. Ідея «Літопис Самовидця»: возвеличення Б. Хмельницького, його мудрості, сміливості, рішучості, винахідливості, людяності і водночас засудження тих, хто намагався підступним, зрадницьким шляхом заволодіти гетьманського булавою після смерті видатного народного ватажка. Основна думка: героїчні сторінки історичного минулого є свідченням того, що народ повинен ушановувати видатних оборонців рідної землі і зневажливо ставитися до ворогів — як внутрішніх, так і зовнішніх. Художні особливості «Літопис Самовидця» На стиль твору суттєво впливає тогочасна манера барокового викладу в історіографії: мова літопису фольклоризована. Самовидець використовує народні епітети й метафори, вдається для типових для народного епосу гіперболізацій (кров текла рікою), записує влучні прислів’я й приказки.