Допоможіть терміново потрібно...Обчисліть масову частку домішок у кальценованій солі,якщо внаслідок взаємодії 68 г соди з надлишком сульфатної кислоти виділилося 12 л карбонат чотири оксиду.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 х г                                                                                          12 л [latex]Na_2CO_3+H_2SO_4=Na_2SO_4+H_2O+CO_2[/latex] 106 г                                                                                       22,4 л 1. Знайдемо чисту масу кальцинованої соди:  при взаємодіїї 106 г соди віділяється 22,4 л вуглекислого газу, а  при  --  //  --    х г_________________12 л, звідки  х=106*12/22,4=57 г 2. Тепер,віднявши від загальної маси зразка отриману чисту масу соди,отримаємо масу домішків: m(домішків)=m(зразка) - m(Na2CO3)=68 - 57 =11 г 3. Віднесемо масу домішків до загальної маси зразка і отримаємо масову частку домішків: w(домішків)=m(домішків)/m(зразка)=11/68=0,16 або 16%