Є сім зовні однакових монет, серед яких пять справжніх (усіоднакової маси) і дві фальшиві (однакової маси, але легші за справжні). Як за допомогою двох зважувань на шалькових терезах без гир виділити три справжні монети?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Перше зважування: 1,2,3 монети на одній шальці,  а  4,5,6 – на другій.  Якщо одна шалька переважила, то всі монети на цій шальці справжні. Якщо маса шальок однакова, то 7 монета справжня.А на кожній шальці є по одній фальшивій монеті.  Тоді друге зважування:  монет 1 і 2, якщо їх маси однакові, то вони справжні, якщо ні – то справжня важча і 3 справжня)