I clean my teeth.I don`t clean my teeth.He/She cleans his/her teeth.He/She doesn`t clean his/her teeth.-----------------------------------------------------------------I go            He/She  goesI have         He/She  hasI do ...

I clean my teeth. I don`t clean my teeth. He/She cleans his/her teeth. He/She doesn`t clean his/her teeth. ----------------------------------------------------------------- I go            He/She  goes I have         He/She  has I do            He/She  does I play          He/She  plays произношение а то выучить надо ф я читать во общем не очень спасибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ай клин май тис ("с" произносить надо слегка касаясь языком передних зубов). Ай донт клин му тис (здесь точно также). Хи/Щи клинс хис/хё тис (тоже) Хи/Щи дазнт клин хис/хё тис (тоже). Ай гоу Хи/Щи гоус Ай хав Хи/щи хаз Ай ду. Хи/Щи даз Ай плэй. Хи/Щи плэйс.