Irregular verbs list. 3 слова от туда.Нужно составить предложение в.... Будущем,настоящем,прошедшем,вопрос,утверждение,отрицание.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
go-went-gone I go to school every day. I don't go to school every day. Do I go to school every day? Yes,I do. I went to musical school last year. I didn't go to musical school last year. Did I go to musical school last year? No,I didn't. I will go to sports club next year. I won't(will not) go to sports club next year. Will I go to sports club next year? Yes,I will