Как написать по английскому языку- Она едет - Они едут 1.She is riding a bike - We........ 2.He is playing soccer- They...... 3.You are playing basketball - I........ 4.We are making a sandcastle - They...... 5.They are wattchi...

Как написать по английскому языку- Она едет - Они едут 1.She is riding a bike - We........ 2.He is playing soccer- They...... 3.You are playing basketball - I........ 4.We are making a sandcastle - They...... 5.They are wattching TV - We....... 6. She is sleeping - They.......
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.We are riding a bike. 2.They are playing soccer. 3.I am playing basketball. 4.They are making a sandcastle. 5.We are watching TV. 6.They are sleeping.