Как перевести на английский. Есть пять кошек. Нет дерева.Есть стол. Есть ли книга.Нет 3 мальчиков. Есть ли 7 домов.Есть 4 цветка. Нет кухни.Нет 6 парт.Есть ли ванная комната?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
There are five cats. There isn't a tree. There is a table. Is there a book? There aren't 3 boys. Are there 7 houses? There are 4 flowers. There isn't a kitchen.There aren't 6 desks. Is there a bathroom?