КАК ПЕРЕВОДИТСЯ НА ТАТАРСКИЙ ЯЗЫК ПОСЛОВИЦЫ:БЕЗ КОРНЯ И ПОЛЫНЬ НЕ РАСТЁТ,НА РОДНО?
КАК ПЕРЕВОДИТСЯ НА ТАТАРСКИЙ ЯЗЫК ПОСЛОВИЦЫ:БЕЗ КОРНЯ И ПОЛЫНЬ НЕ РАСТЁТ,НА РОДНО?? СТОРОНЕ ДАЖЕ ДЫМ СЛАДОК ,НА ЧУЖБИНЕ И СОБАКА ТОСКУЕТ , РОДНОЙ КРАЙ СЕРДЦУ РАЙ , НЕТ В МИРЕ КРАШЕ РОДИНЫ НАШЕЙ,ЧЕЛОВЕК БЕЗ РОДИНЫ ЧТО СОЛОВЕЙ БЕЗ ПЕСНИ
Гость
БАШКА КОРНЯ ҺӘМ ӘРЕМ ГЕНӘ ҮСӘ,
ТУГАН ЯГЫНА,
ХӘТТА ДИМ СЛАДОК ,
ТОРМЫШЫ БЕЛӘН ТАНЫШТЫРДЫ ҺӘМ ЭТ ТОСКУЕТ,
ТУГАН ЯК ЙӨРӘГЕНӘ ЯКЫН ҖӘННӘТКӘ ,
ЮК ДӨНЬЯДА МАТУР ИЛ-БЕЗНЕҢ,
КЕШЕ БУЛМАСА, ВАТАНЫБЫЗНЫҢ ДИП САНДУГАЧЫ БАШКА ҖЫРЛАР.