Как разложить эти слова lemonade, jelly, banana, vegetable, water, cheese, egg, chicken, ice cream, orange, juice, chocolate, pizza, sandwich, burger,chips, milk, apple по этим словам room drinks fruit desserts

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Drinks Lemonade , water , milk , juice Fruit Banana , orange , apple Desserts Jelly , Ice cream , chocolate