Как задать вопрос на английском в единственом и множественном числах:в единств.числе... Am I...........?.Are you......? Is he ...? Is she....? Isit...? во множ..числе..Are we....? Are you.....? Are the...

Как задать вопрос на английском в единственом и множественном числах:в единств.числе... Am I...........?.Are you......? Is he ...? Is she....? Isit...? во множ..числе..Are we....? Are you.....? Are they...?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Все  правильно. В единственном- Am I...........?.Are you......? Is he ...? Is she....? Isit...? Во множественном-  Are we....? Are you.....? Are they...?
Гость
в единственном числе Am I ......? Are you ....? Is he.... ? Is she.....? Is it .....? во множественном Are we....? Are they. ...,