Какие можно составить предложения в past simple 5 что делал и что не делал

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I went to the museum yesterday I visited my parents last week I went to the gym an hours ago I had lunch at the KFC three days ago I made a cake last year I didn't go to the beach yesterday I didn't work last week I didn't walk with my sister yesterday I didn't go abroad last year I didn't go to the library yesterday