Какое из предложений построено верно? If I will help you, will you complete this work tomorrow? If will I help you, will you complete this work tomorrow? Will you complete this work tomorrow If I help you? If I help you, will y...

Какое из предложений построено верно? If I will help you, will you complete this work tomorrow? If will I help you, will you complete this work tomorrow? Will you complete this work tomorrow If I help you? If I help you, will you complete this work tomorrow?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
третий ответ верный, остальные написаны с ошибкой.
Гость
3 верный.Остальные бред шизофреника