Красива наша земля.Здесь текут быстрые и маленькие реки.Зеленеют поля и леса,цветут цветы,поют птицы. Голубая планета Земля - наш дом.Все люди должны беречь красоту нашей родной планеты.Перевод на татарский

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Красива безнең җир.Биредә текут тиз һәм кечкенә елгалар.Зеленеют кыр һәм урман,чәчәк ата, чәчәк,сайрый, кошлар. Зәңгәр планета Җир - безнең йорт.Барлык кешеләр дә сакларга тиешбез матурлыгын безнең туган планета.