Kyiv The capital of Ukraine is Kyiv. It is one of the most beautiful cities in world. The chestnut tree is a symbol of Kyiv. More than three million p

Kyiv The capital of Ukraine is Kyiv. It is one of the most beautiful cities in world. The chestnut tree is a symbol of Kyiv. More than three million people live there. The streets of Kyiv are beautiful. They are lined with chestnut trees,lime trees and poplars. Many buses,minibuses,trolley-buses,trams and cars carry passenqers around the city. Напишите русскими буквами,как правильно надо читать. Спасибо!))
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Зэ ˈкэпитл ов юˈкрейн из ˈкиеф. ит из уан ов зэ моуст ˈбьютэфул ˈситиз ин уёлд. зэ ˈчеснат три из э ˈсимбэл ов ˈкиеф. мо зэн сри ˈмильэн ˈпипл лив зеэ. зэ стритс ов ˈкиеф а ˈбьютэфул. зей а лайнд уиз ˈчеснат триз, лайм триз энд ˈпоплэз. ˈмени 'басиз, ˈминибасиз, ˈтролибасиз, трэмз энд каз ˈкэри ˈпэсинджэз эˈрaунд зэ ˈсити.