Мистер и миссис дорогуша герои книги д.смита 101 далматинец. Mr. Dearly (must / May l) feed the pupp

Мистер и миссис дорогуша герои книги д.смита 101 далматинец. Mr. Dearly (must / May l) feed the puppits Mrs. Dearly (must / May l) feed the dogs (May l / Mr.) Dearly must) wash the puppits (Mr. Dearly (must / May l) give water to the doge and puppits
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Mr. Dearly must feed the puppies. - Мистер Дорогуша должен кормить щенков. Mrs. Dearly must feed the dogs. - Миссис Дорогуша должна кормить собак. May l wash the puppiеs? - Могу я покупать щенков? Mr. Dearly must give water to the doge and puppiеs. - Мистер Дорогуша должен давать воду собакам и щенкам.