Надо написать крабовый салат (рецепт) на татарском языке !

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Кыяр (саф) — 1 штСуган репчатый (четвертинка кеп-кечкенә)Йомырка куриное (отварное) — 3 штКукуруз (әйтик, консервланган) — 1 бан.Крабовые палочки — 250 гДөге — 0,5 стак.Яшел тәмләткечләр (укроп һәм петрушка)МайонезТоз (+ борыч, үзенең тәме буенча)
Гость
1)Зур кастрюле вскипятить 1 литр су, посолить. Дөге берничә тапкыр промыть проточной су. Всыпать дөге бу кипящую суга, әзерләргә, помешивая, якынча 20 минут. Мөһим күзәтергә өчен дөге түгел разварился. Дәүләт советы! Добавленная ахырында варки ашханә ложка лимонного сок татарстанда рису белоснежный төс. Сваренный дөге откинуть бу иләк яки дуршлаг, промыть җылы! кипяченой су һәм яхшы остудить, әмма балыкныћ суыткычта тњгел.Йомырка залить салкын су һәм куярга плиту. Соң, ничек су закипит, суда пешергән вакытта йомырка, уртача ут 10 минут. Өчен йомырка җиңел чистились соң варки аларны кирәк облить салкын су белән бер-кран 2)Крабовые палочки вынуть из пачки төшерү индивидуаль целлофановую обертку. Крабовые палочки порезать мелкими кубиками. Йомырка чистартырга нче скорлупы һәм шулай ук нарезать мелкими кубиками. Кыяр нарезать шулай ук кубиками 3)Половинку репчатого суган порезать бик вак итеп туралган баш. Теләге буенча, суган мөмкин түгел добавлять, әмма салату ул өсти сочность һәм яхшы бәйләнгән үзенең тәме буенча барлык ингредиентами.Кукуруз арасыннан баночки откинуть бу иләк өчен пыяла бөтен жидкость. 4.Бу глубоком салатнике лейкопла крабовые палочки, кукуруз, дөге, йомырка һәм суган. Үзенең тәме буенча салат тәменчә тоз, һәм заправить майонезом. Перед подачей салат куярга суыткыч.