Надо по 2 предложения к каждому Паслядоуны рад аднародных членау сказа Папарна абяднаныя аднародные члены сказа Рад аднародных членау сказа з абагульненым словам

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
паслядоўны рад:  Жоўтае лісце засыпала траву, мох, сцежкі. (аднародныя дапаўненні траву, мох, сцежкі) Хлопчыкі, дзяўчынкі і іх бацькі ўвайшлі ў залу. (аднародныя дзейнікі хлопчыкі, дзяўчынкі, бацькі) папарна аб'яднаныя:  На лузе расквітнелі рамонкі і дзьмухаўцы, браткі і незабудкі. (аднародныя дзейнікі рамонкі і дзьмухаўцы, браткі і незабудкі) У школе вучні чытаюць і пішуць, вывучаюць і даследуюць. (аднародныя выказнікі чытаюць і пішуць, вывучаюць і даследуюць) з абагульняючым словам:  Пыл быў усюды: на сценах, на вокнах, на падлозе. (аднародныя акалічнасці на сценах, на вокнах, на падлозе з абагульняючым словам усюды) Чырвоных, зялёных, жоўтых - усякіх алоўкаў купілі Алене. (аднародныя азначэнні чырвоных, зялёных, жоўтых з абагульняючым словам усякіх)