Надо вставить слова чтобы получилось рифма.И как переводится..Cuckoo.June.May.FliesThe ... comes in April.It sings its song in ... .In ... it changes tuneAnd in July it ... away!

Надо вставить слова чтобы получилось рифма.И как переводится. .Cuckoo .June .May .Flies The ... comes in April. It sings its song in ... . In ... it changes tune And in July it ... away!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The cuckoo comes in April. It sing its song in May. In June it changes tune And in July it Flies away. Кукушка прилетает в Апреле Она поет свою песню в мае В июне меняет мелодию И в Июле улетает
Гость
Cuckoo-Кукушка June-Июнь May-Май Flies-Летает The may comes in April. It sings its song in June. In cuckoo it changes tune and in July it flies away!