Написать 5 предложений что я сделал и 5 предложений что я не сделал. По английскому языку

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Что я сделал: 1.I did my homework. 2.I cooked pizza yesterday. 3.I watched film 1 minute ago. 4.I bought new clothes. 5.I helped my mum. Что я не сделал: 1.I didn't do my housework. 2.I didn't call doctor. 3.I didn't get bad mark yesterday. 4.I didn't go at school yesterday. 5.I didn't play computer games.