Написать по одному предложению на английском языке со словами wanted, visited, washed, worked, cooked, watchec, played.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
По русски- 1)моя мама хотела пойти поиграть в парке. 2) мой папа посетил моя бабушка 3) мама собирается мыть посуду. 4) моя мать работала в офисе. 5)моя бабушка готовилась лечь спать пораньше. 6) watchec странное слово 7) мой брат играл в видеоигры По английски - 1)my mom wanted to go play in the Park. 2) my dad visited my grandma 3) mom is going to wash the dishes. 4) my mother worked in the office. 5)my grandma was preparing to go to bed early. 6) watchec a strange word 7) my brother played video games
Гость
I wanted to eat in the evening. We visited a museum yesterday. She washed a plate in the afternoon. He worked in the garden yesterday. I cooked a cake a long. My sister watched TV in the evening. My brother played football at last year.