Написаць верш на тэму Зима або Першы снег Ужываючы рыфмаваныя словы: ... Бег ... наваколле ... Старанна ... мар ...раны ... дни .... Снег ...скруха ... Абшар ... Голле ... цишыни

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Спыніўся нібы часу бег. І толькі вецер дзьме старанна, Бярэдзіць лечаныя раны, Ганяе неспакойны снег.  Наўкол бялюсенькі абшар.  І да зямлі хіліцца голле.  Упала ў спячку наваколле,  Забыўшыся вясновых мар.  Аднолькава праходзяць дні.  Сціскае сэрца нешта скруха.  І прыслухоўваецца вуха  Да незвычайнай цішыні.