Напиши для Ру как следует одеваться при разной погоде !! На английском

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In rainy weather it is best to wear boots, a coat ora warm jaket, and of course to take the umbrella.  When it is Sunny, you can wear shorts, T-shirt and a cap. In windy weather it is better to wear a shirt and your favorite trainers. And when its snowy weather definitely need to wear a hat, scarf, coat and boots.