Напиши по-английски В комнате есть стул? В комнате шесть стульев? В комнате было два стула. В комнате не было стульев. В комнате был стол?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is there a chair in the room? Are there six chairs in the room? There were two chairs in the room. There aren't any chairs in the room. Was there a table in the room?