Напишите 13 предложений на английском, с прилагательными сравнительной или превосходной степени. Помогите,пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My uncle became more smart. He has got more beautiful girlfriend. Every day I am getting better and better. My friend the dirtiest boy. Metro is the cheapest vehicle. When I am extremely hungry I should eat the most delicious sandwich.