Напишите пожалуйста , 4 предложения на Past Perfect, в которых будет придаточное предложение ( два на which, два на who).

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Yesterday I found my album which I had lost in summer. Last week I met my teacher who had taught me. The children ate a cake which I had cooked. She brought a book which she had bought in the bookstore.  He was the first in his family who had entered the university.