Напишите пожалуйста время на английском языке :10:20 , 5:30 . 4:15 , 7:06 , 9:17 , 8:30 , 1:15 , 6:52 ,

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ten o'clock fifteen minutes five o'clock thirty minutes four o'clock fifteen minutes seven o'clock five minutes nine o'clock fifteen minutes half past eight hour and fifteen minutes six o'clock fifty-two minutes