Напишите произношение этого стиха.Little girl, little girl,Where have you been?I've been to see grandmotherOver the green.What did she give you?Milk in a can.What did you say for it?Thank you, Grandam.

Напишите произношение этого стиха. Little girl, little girl, Where have you been? I've been to see grandmother Over the green. What did she give you? Milk in a can. What did you say for it? Thank you, Grandam.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ˈlɪtl  gɜːl,  ˈlɪtl  gɜːl,  weə  hæv  juː  biːn?  aɪv  biːn  tuː  siː  ˈgrænˌmʌðə  ˈəʊvə  ðə  griːn.  wɒt  dɪd  ʃiː  gɪv  juː?  mɪlk  ɪn  ə  kæn.  wɒt  dɪd  juː  seɪ  fɔːr  ɪt?  θæŋk  juː,  ˈgrænmɑː.