Напишите произношение по русски. Допустим Cat - кэт. International journalist, Artyom Borovik, died mysteriously in a plane crash at Moscow airport. He was 39. He began his career as a war correspondent in Afghanistan. He fou...

Напишите произношение по русски. Допустим Cat - кэт. International journalist, Artyom Borovik, died mysteriously in a plane crash at Moscow airport. He was 39. He began his career as a war correspondent in Afghanistan. He founded the Sovershenno Sekretno (Top Secret) publishing house, which produced a popular newspaper and TV programme, which investigated corruption
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
интернэшэнал джоналист Артём Боровик дайд мэстэнэсли ин э плэйн краш эт масков иапорт. Хи воз сёти найн. хи бигэн хиз крэар эз э вор карэспондэнт ин  Афканыстан. Хи фаундэд зэ Совэршено Секритино (топ сикрет) паблишин хаус, вич продюсэд э попьюлар ньюспэйпэр энд тиви программ, вич ингестигейт коррапшон.