Напишите в негативной форме. We like milk- He goes to the park every day- We are at school- I am at home- She is a student-

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We don't like milk. He doesn't go to the park every day. We aren't at school. I am not at home. She isn't a student. Хотите выучить английский быстро и легко? Тогда пишите в ЛС. Удачи!