Напишите выделенные существительные во множественном числе, сделав изменения в предложениях. Переведите. 1. Does your tooth still ache? 2. This man works at our office. 3. I think I’ll have that cake on the right. 4. That ship ...

Напишите выделенные существительные во множественном числе, сделав изменения в предложениях. Переведите. 1. Does your tooth still ache? 2. This man works at our office. 3. I think I’ll have that cake on the right. 4. That ship is a Russian one.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Do your teeth still ache? твои зубы до сих пор болят? 2 These men work at our office. эти мужчины работают в нашем офисе. 3 I think I will have those cakes on the right. . Я думаю я возьму те пироги с права. 4 Those ships are Russian ones. те корабли российские.