Напишыце у дужках правільную форму.1) У першай палове дня адбыліся (кваліфікаваныя, кваліфікацыйныя) спаборніцтвы. 2) Трэба (здзяйсняць кантроль і праверку; весці кантроль і здзяйсняць праверку) за гэтымі даручэннямі (выканання...

Напишыце у дужках правільную форму. 1) У першай палове дня адбыліся (кваліфікаваныя, кваліфікацыйныя) спаборніцтвы.  2) Трэба (здзяйсняць кантроль і праверку; весці кантроль і здзяйсняць праверку) за гэтымі даручэннямі (выканання гэтых даручэнняў).  3) (Пакупайце, Купляйце) гарачы хлеб.  4) Дынамаўцам не ўдалося павялычыць (вынік, лік) гульні.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. у першай палове дня адбылiся квалiфiкацыйныя спаборнiцтва. 2.Трэба весци кантроль и здзяйсняць за гэтыми даручэннями. 3.Куляйце гарачы хлеб. 4.Дынамауцам не удалося павяличыць выник гульни.