Навести структурні формули речовин назви хакінчуються на аль,ол,ова,оат

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Відповідь: 1) закінчення – аль мають назви речовин, які відносяться до класу альдегідів. Приклади структурних формул: СН₃–СНО       етаналь; С₂Н₅–СНО     пропаналь.   2) закінчення – ол мають назви речовин, які відносяться до класу спиртів. Приклади структурних формул: СН₃–СН₂–ОН  етанол; СН₃–ОН          метанол.   3) закінчення – ова мають назви речовин, які відносяться до класу карбонових кислот. Приклади структурних формул:   СН₃–СООН          етанова кислота; С₂Н₅–СООН        пропанова кислота.   4) закінчення – оат мають назви речовин, які відносяться до класу естерів. Приклади структурних формул: СН₃–СОО–СН₃      метилетаноат; Н–СОО–С₂Н₅        етилметаноат.   5) закінчення – оат також мають назви речовин, які відносяться до солей карбонових кислот. Приклади структурних формул: СН₃–СООNa          натрій етаноат; (C₂H₅–COO)₂Ca     кальцій пропаноат.