Не понимаю как это делать. Задание:Выберите правильную форму местоимения. 1.They expec

Не понимаю как это делать. Задание:Выберите правильную форму местоимения. 1.They expect (she/her/hers) to arrange a party 2.Their friends would like (they/them/their) to stay out of trouble 3.Me parents want (I/me/my) to think of me future 4.The teacher wants (he/his/him) to take parr in competition 5.Our father expects (we/us/our) to phone him in the eveninf
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1- her 2-them 3- my 4- him 5- us