Необходимо соотнести существительные с глаголами1. climb  a. books2. run  i. a tree3. eat  o. football4. go  y. nice food5. spend  e. in the sea6. stay  h. rides7. play  d. a parade8. put on  k. gifts9. read  l. different place...

Необходимо соотнести существительные с глаголами 1. climb  a. books 2. run  i. a tree 3. eat  o. football 4. go  y. nice food 5. spend  e. in the sea 6. stay  h. rides 7. play  d. a parade 8. put on  k. gifts 9. read  l. different places 10. swim  m. clothes 11. go on  n. time 12. visit  r. letters 13. watch  w. shopping 14. write  s. races 15. buy and bring  t. at home
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. climb i. a tree 2. run s. races 3. eat y. nice food 4. go w. shopping 5. spend n. time 6. stay t. at home 7. play o. football 8. put on m. clothes 9. read a. books 10. swim e. in the sea 11. go on d. a parade 12. visit l. different places 13. watch h. rides 14. write r. letters 15. buy and bring k. gifts