Нужен рецепт( на английском языке) любого блюда.В блюде должно быть не менее 7 продуктов. Сразу должны быть перечислены продукты и их кол-во,а потом сам рецепт (6класс)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Соffee CakeApple      Coffee         Cake       With       Brown      Sugar     Sauce Prep Time: 30 Minutes Cook Time: 1 Hour Ready In: 1 Hour 30 Minutes Servings: 12 INGREDIENTS: * 2 apples - peeled, cored and chopped * 2 1/2 cups all-purpose flour * 1 1/2 cups packed brown sugar * 3/4 cup butter, softened * 1 cup chopped walnuts, toasted * 1 teaspoon baking soda * 1 teaspoon ground cinnamon * 1/2 teaspoon salt * 1 egg * 3/4 cup sour cream * 1 teaspoon vanilla extract