Нужно слова поставить в правильной последовательности помогите пожалуйста 1.it/go/you/i/think/should/for/ . 2.a/activity/swimming/lovely/my/can/opinion/be/in. 3.lost of fun/to me/playing/a/team/in/is/ . 4. lot/expensive/a/to me...

Нужно слова поставить в правильной последовательности помогите пожалуйста 1.it/go/you/i/think/should/for/ . 2.a/activity/swimming/lovely/my/can/opinion/be/in. 3.lost of fun/to me/playing/a/team/in/is/ . 4. lot/expensive/a/to me/because/is/need/skiing/you/equipment/of
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I think you should go for it. 4. Because A lot of skiing equipment you need is expensive to me. 3. Playing in a team is lots of fun to me. 2. A swimming activity can be lovely in my opinion.