Нужно выучить диалог на англ. языке, перевод и сам диалог есть, но я сомневаюсь в пр

Нужно выучить диалог на англ. языке, перевод и сам диалог есть, но я сомневаюсь в произношении слов, т.к с эти проблемы. Поможете? 1/ Excuse me 1/ How far is Piccadilly Circus from here? 1/ Yes, I think I`d better walk. You see, it`s my first visit to London, so I want to see the city. 1/ Oh yes, I know. It has world-wide fame. How can I get there? 1/ Will it take me long to get there? 1/ Is there a bus from Trafalguar square to here? 1/ Thank you very much. You are very kind.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Экскъюзми. 1) Хау фа из Пикадили сокэз фром хиа? 1)Ес, Ай синк ай'д бэтэ уолк. Ю си, итц май фэст визит ту ландн, соу ай уонт ту си зэ сити. 1) Оу, ес, ай ноу. Ит хэз уэлд-уайд фэйм.Хау кэн ай гэт зэа? 1) Уилл ит тэйк ми лон ту гэт зэа? 1) Из зэ э бас фром Трафалга скуэ ту хиа? 1) Сэнкъю вэри мач. Ю а вери кайнд.