Ответь на вопросы Do you go to school every day Do you learn bad? Does he learn well? Do you eat every minuteПрошу за 5 мин сделайте,,,,

Ответь на вопросы Do you go to school every day& Do you learn bad? Does he learn well? Do you eat every minute Прошу за 5 мин сделайте,,,,
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Yes, I do. (короткий ответ) или Yes, I go to school every day. (полный ответ) 2. No, I don't 3. Yes, he does. 4. No, I don't.