Ответьте на вопросы на английском языке: Where did you go last Sunday? Who did you see? Where will you go next

Ответьте на вопросы на английском языке: Where did you go last Sunday? Who did you see? Where will you go nextSunday? Who will you see? What day is it today? Who do you see every day? Заранее большое спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 last Sunday I go to my grandparents! 2 I see my grandpa and grandma ! 3 I will you go next Sunday to the circus ! 4 I see clowns! 5 Today is the Monday! 6 I see every day my parents !