Падабраць да слова цяпло аднакарэнныя, прыдумаць з ими сказы и записаць.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
цёплы - Надвор'е ўчора было цёплае. цёпла - У мяне ў кватэры вельмі цёпла.  цёпленькі - Наш кот такі цёпленькі, што не хочацца адпускаць яго. пацяплець - Пойдзем у лес, калі на вуліцы пацяплее.  цяплець - Вясною вада ў рэчцы цяплее.  цяпліца - Памідоры пасадзім у цяпліцы, бо яшчэ холадна.