Пантелімон Куліш " До Кобзи та до Музи" художній аналіз вірша(тема, ідея, художні засоби)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Тема ролі поета в суспільному житті завжди хвилювала письменників, починаючи від давнини до сучасності. Мабуть, не було такого поета, який би у своїх творах не зачепив мотив служіння народу. Ця тема є також і однією з провідних у ліриці Пан­телеймона Куліша, адже він ставив своїм завданням будь-якими способами сприяти збереженню духовного цвіту української нації. На переконання Куліша, світ образної словесності не повинен бути лише художнім еквівалентом довколишньої реальності, що відповідає й основним принципам романтизму як художньої системи. У романтизмі вирішальна роль надається митцю, його творчій уяві, що має перетворювальний, узагальнено-символічний, деміургічний та ігровий характер.Тема «Осмислення Кулішем ролі поета і його творчості» характеризується недо­статньою розробленістю в літературознавстві. До цього питання зверталося небагато літературознавців, найчастіше це були вкраплення у дослідження іншої, ширшої те­матики. Зокрема, цю проблему розглядали О.Вертій, М.Зеров, Є.Нахлік, С.Пінчук