Парачытайце. Знайдзице у тэксце назоуники. Вызначце на якия пытанни яны адказываюць.Лисеможа пазайздросциць любы звер. Яе имя увекавечана у казках и прымауках. Не хопиць, пэуна, зимовага вечара, каб расказаць пра усе яе хитрыки...

Парачытайце. Знайдзице у тэксце назоуники. Вызначце на якия пытанни яны адказываюць. Лисеможа пазайздросциць любы звер. Яе имя увекавечана у казках и прымауках. Не хопиць, пэуна, зимовага вечара, каб расказаць пра усе яе хитрыки. Успомнице, як лиса параила галоднаму вауку налавиць рыбки хвастом и што з гэтага выйшла. Пастауце у дужках пытанни.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Лисе - позайздросциць (каму) лисе Звер - позайздросциць (хто) звер Имя - увекавечана (што) имя Казках, прымутках - увекавечана дзе у казках, прымутках Вечара - не хопиць (чаго) вечара Хитрыки - расказаць ( пра что) пра хитрыки Лиса - параила (хто) лиса Воук - параила ( каму) воуку Рыбки - налавиць ( каго) рыбки Хвастом - налавиць ( чым) хвастом