Перефразируйте, как показано в образце: Образец: ДАНО: I want to have a good holiday (my children). ТРЕБУЕТСЯ: I want my children to have a good holiday. 1. I don’t want to waste so much time on this useless work any longer (m...

Перефразируйте, как показано в образце: Образец: ДАНО: I want to have a good holiday (my children). ТРЕБУЕТСЯ: I want my children to have a good holiday. 1. I don’t want to waste so much time on this useless work any longer (my assis-tant). 2. I’d like to be absolutely frank with him (you). 3. I want to be as fair as possible (them). 4. My friend wants to begin jogging regularly (his elder son).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 I don’t want my assistant to waste so much time on this useless work any longer  I’d like you to be absolutely frank with him  . I want them to be as fair as possible  My friend wants his elder son to begin jogging regularly