Дім... у сандалику
Миколка
аж вдома помітив, що сандалика забув у таборі. Мама його втішила, що це добра
прикмета і наступного року він неодмінно побуває саме в цьому таборі.
І
от він знов туди поїхав. Тільки тепер не в останню зміну, а в першу. У таборі
Миколку направили до того ж корпусу, в якому він жив торік.
Іди вибирай ліжко, яке тобі найбільше до вподоби, - сказали йому.
При
вході до будиночка ліворуч, під лавкою, у Миколчиних сандаликах, які він забув
минулого літа, сиділа мухоловка. Побачивши хлопця, вона злякано спурхнула в
кущі. На дні гніздечка – сандалика лежали сірі яєчка. Вожата пояснила, що
доторкатися до них не можна, бо пташка покине гніздо.
А
незабаром із яєчок вилупилися сірі пухнастенькі пташенята. А Миколка пишався,
що саме в його сандалику пташкам так сподобалося.
Виходить, я подарував пташкам цілий дім...
(За
В. Леусем)