Перепиши эти предложения во времени Future Simple.Замени must на have to. Образец:You must listen to me.-You will have to listen to me. 1.You must wear a uniform. 2.I must buy a new pen. 3.My friend must come to me. 4.Mum must ...

Перепиши эти предложения во времени Future Simple.Замени must на have to. Образец:You must listen to me.-You will have to listen to me. 1.You must wear a uniform. 2.I must buy a new pen. 3.My friend must come to me. 4.Mum must go to work on Saturday. 5.I must do my homework. 6.You must come with us. Помогите пожалуйста!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.You will have to wear a uniform 2. I will have to buy a new pen 3. My friend will have to come to me 4. Mum will has to go to work on Saturday 5. I will have to do my homework 6. You will have to come with us