Переведите ето правильно очень нужно и исправте ошибки в задание ниже но токо по тектсу той што внризу A:Some people think that artistic life is easy.Artists are well-dressed and their acts are only several minnutes but is the ...

Переведите ето правильно очень нужно и исправте ошибки в задание ниже но токо по тектсу той што внризу A:Some people think that artistic life is easy.Artists are well-dressed and their acts are only several minnutes but is the work of an artist really so easy? B:Valeria Simulik is child star from Kharkiv, ukraine/She started singing at the age of six!She first came to her singing class when she five but the teacher said thft she was too young and too small.One year later Lera was there again and her singing career began. C:Since then, she has taken part in numerous singing contest, performances and TV projects like "Junior Eurovision", "Ukraine Has Got Talent", "The Black Sea Games" and "X-Factor". 1)Lera can't stay in the studio after her singing lesson 2)Her teacher can't use a song which Lera doesn't want to sing 3)Lera ca eat nuts and seeds 4)She can eat chocolate and ice-cream 5)She doesn't have to take care of her vocal cords 6)She must be the best student in her class 7)She doesn't have to study well 8)She doesn't have to work hard
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A: Некоторые люди думают, что художественная жизнь easy.Artists хорошо одеты и их действия являются лишь несколько minnutes, но это работа художника действительно так просто? B: Валерия Симулик является ребенок-звезда из Харькова, Украина / Она начала петь в возрасте шести лет она впервые пришла к ее пение классе, когда она пять, но учитель сказал thft она была слишком молода и слишком small.One годом позже Лера была там снова и начал ее певческая карьера. C: С тех пор она принимала участие в многочисленных поющих конкурса, спектаклей и телевизионных проектов, как "Детское Евровидение", "Украина имеет талант", "Черноморские игры" и "X-Factor". 1) Лера не может оставаться в студии после ее уроков пения 2) Ее учитель не может использовать песню, которую Лера не хочет петь 3) Лера ча едят орехи и семена 4) Она может съесть шоколад и мороженое 5) Она не должна заботиться о своих голосовых связок 6) Она должна быть лучшим учеником в своем классе 7) Она не должна хорошо учиться 8) Она не должна упорно работать