Переведите на английский, пожалуйста! Моя одежда. Я люблю одеваться в разную одежду. У меня ее много. Я люблю лето, потому что летом можно одеть ...

Переведите на английский, пожалуйста! Моя одежда. Я люблю одеваться в разную одежду. У меня ее много. Я люблю лето, потому что летом можно одеть ...Переведите на английский, пожалуйста! Моя одежда. Я люблю одеваться в разную одежду. У меня ее много. Я люблю лето, потому что летом можно одеть легкую одежду - шорты, футболки, майки, юбки. А летним вечером можно одеться потеплее и одеть толстовку, джинсы и кроссовки. Иногда меня зовут в гости...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My clothes. I like to dress in different clothes. I have a lot of it. I love summer, because in summer you can wear light clothes - shorts, T-shirts, T-shirts, skirts. And on a summer evening you can dress warmly and dress a sweatshirt, jeans and sneakers. Sometimes my name is visiting, then you can wear a dress or a beautiful shirt with pants. In autumn, rainy evenings, you can wear a warm sweater and wrap yourself in a blanket, drink tea and read a book. I have so many clothes that it no longer fits in the dresser and closet. Of the clothes I like - jeans, T-shirts, sweatshirts and sweaters. It is a pity that these clothes can not be worn at school.
Гость
my clothes. I like to dress in different clothes. I have a lot of it. I love summer, because in summer you can wear light clothes - shorts, T - shirts, T - shirts, skirts. And on a summer evening you can dress warmly and dress a sweatshirt, jeans and sneakers. Sometimes my name is visiting, then you can wear a dress or a beautiful shirt with pants. In autumn, rainy evenings, you can wear a warm sweater and wrap yourself in a blanket, drink tea and read a book. I like - jeans, T - shirts, sweatshirts and sweaters. It is a pity that these clothes can not be worn at school.